افزایش وزن

برنامه تمرین ورزشی و تغذیه برای افزایش وزن

لاغری نیز همانند چاقی یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای برخی افراد رخ دهد. بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی (who) افراد بالغی که شاخص توده بدنی آنها کمتر از  5/18 باشد لاغر می گوییم، همانطور که چاقی متواند سبب بروز مشکلات زیادی برای افراد شود، لاغری بیش از حد هم میتواند سبب بروز مشکلاتی برای فرد از جمله ضعف بدنی، کاهش قدرت، تضعیف سیستم ایمنی، تخریب بافت های عضلانی از جمله عضلات قلب، کاهش قدرت یادگیری و حافظه شود.

برای افزایش وزن سالم و طبیعی مهم است که به اندازه کافی بخوابید، غذای مغذی را در شرایط مناسب بخورید و به‌صورت منظم ورزش کنید. اگر می‌خواهید بدون عوارض جانبی، افزایش وزن داشته باشید عجله نکنید و از روش‌های غیراصولی افزایش وزن مانند مکمل‌های افزایش وزن، معجون و داروهای افزایش وزن استفاده نکنید.

یکی از مشکلات شایع در راه اضافه کردن وزن، مصرف بیش از اندازه‌ی غذاهای پر کالری و بی ارزش است.این روش به جای اینکه باعث عضله سازی شود، موجب بد فرم شدن بدن و افزایش توده چربی می‌شود. اگر به دنبال افزایش وزن سریع اما سالم هستید، باید از برنامه تمرین ورزشی و رژیم غذایی اصولی بهرمند شوید. مرکز تخصصی علوم ورزشی کاسپین به شما کمک می کند تا با برنامه ورزشی مناسب و رژیم غذایی به هدف مورد نظر دست  یابید.

برای دریافت برنامه غذایی دکمه پایین را فشار دهید.